آموزش تصویری دروس دوره دبستان؛ تنها راهکار یادگیری اصولی دانش‌آموزان خردسال !

baner amozesh

 

آموزش تصویری دروس دوره دبستان

تفاوتی ندارد فرزند شما مهدکودک و پیش‌دبستانی را تجربه کرده باشد یا نه؟ آموزش اصولی دروس و یادگیری مفاهیم کتب درسی از سال اول دبستان به طور جدی شروع می‌شوند و تا زمانی که کودکان بر مباحث این پایه تحصیلی به خوبی مسلط نشوند، نمی‌توانند این مسیر پر فراز و نشیب را تا دوره دانشگاه طی کنند. در این میان شیوع کرونا باعث شد کودکانی که برای اولین بار پا به مدرسه گذاشته و دوره تحصیلات خود را به تازگی شروع کرده‌اند، با سردرگمی، مشکلات درسی، ضعف در دروس پایه و معضلات مشابه آن مواجه شوند. این موضوع به یک دغدغه جدی برای خانواده‌ها هم تبدیل شده و اغلب آن‌ها دنبال یک راهکار اصولی برای بهبود شرایط تحصیلی دانش‌آموزان دوره ابتدایی به ویژه اول دبستان هستند. آموزش فارسی اول دبستان به عنوان قدم اصلی یادگیری زبان فارسی و آموزش ریاضی اول دبستان برای درک مفاهیم پایه ریاضیات را باید جدی گرفت. اما واقعا چه راهکاری می‌توان برای این موضوع ارائه کرد؟ آیا می‌توان به بهبود وضعیت تحصیل دانش‌آموزان پیش از شروع سال تحصیلی جدید امیدوار بود؟

 

03

والدین جایگزین نامناسب برای آموزش اول دبستان

خیلی از افراد تصور می‌کنند والدین به ویژه مادران به خوبی می‌توانند از پس آموزش دوره ابتدایی و به طور خاص دانش‌آموزان اول دبستان برآیند. تنها نتیجه این تصور غلط پایه درسی ضعیف و بی‌انگیزگی و احساس ناخوشایند دانش‌آموزان کم سن‌وسال برای یادگیری دروس است.

هرچند با شیوع کرونا و دوره قرنطینه افراد زیادی دورکار شده‌اند، اما دورکاری چیزی از حجم کار افراد شاغل کم نکرده است. خیلی از مادران هم پابه‌پای پدر خانواده شاغل هستند و چه در کار حضوری یا خانه دوندگی‌های خود را دارند. گاهی هم پیش می‌آید پدران و مادران کودکان دیگری هم دارند که باید به آن‌ها رسیدگی کنند. در نتیجه طبیعی است که زمان کافی برای پرداختن به دروس فرزند کوچک خود را نداشته باشند؛ اما حتی در صورتی که والدین از نظر زمانی شرایط مناسبی برای آموزش فارسی اول دبستان یا آموزش ریاضی اول دبستان داشته باشند، باز هم توانایی، دانش و تجربه کافی برای این موضوع را ندارند و به عبارت دیگر صلاحیت آموزش را ندارند؛ چراکه سیستم آموزشی، شیوه‌های آموزش، مفاهیم درسی، روش حل مسائل ریاضی اول دبستان یا متدهای آموزش مباحث و… تغییرات بسیار چشمگیری داشته‌اند و والدین نمی‌توانند با یک ذهن ناآماده به فرزندان خود در این مقطع حساس کمکی کنند.

بنابراین تکیه به دانش پدران و مادران برای تدریس به کودکان اشتباه است و نباید روی این گزینه برای کمک به کودک حساب کرد.

فرزند بزرگ‌تر خانواده؛ بله یا خیر؟

هرچند خواهران و برادران بزرگ‌تر که مقاطع تحصیلی دوره دبستان را اخیرا پشت سر گذاشته‌اند، نسبت به والدین دانش به‌روزتری دارند، اما دغدغه درسی، وقت کم، بیان نامناسب و حتی استفاده از شیوه‌های آموزش اشتباه باعث می‌شود این افراد حتی از پدران و مادران هم گزینه غیرقابل‌اعتمادتری باشند؛ بدیهی است فرزند بزرگ‌تر خانواده نسبت به درس و تحصیل فرزند کوچک‌تر احساس مسئولیت و نگرانی نداشته باشد و نتواند آموزش کامل ریاضی اول ابتدایی را به یک خردسال ارائه دهد. در شرایط فعلی هریک از فرزندان خانواده به تنهایی درگیر مباحث درسی خود به ویژه در آموزش ریاضی هستند و نمی‌توانند برای دیگران زمان صرف کنند.

در نتیجه فرزند بزرگ‌تر خانواده‌ها هم انتخاب عاقلانه‌ای برای یادگیری فارسی اول دبستان و کمک به آموزش ریاضی اول ابتدایی در خانه نیستند.

تدریس خصوصی دروس ابتدایی توسط فیلم های آموزشی در خانه

یکی از بهترین شیوه‌های آموزش و یادگیری دروس استفاده از پک‌های آموزشی است که در قالب چندین و چند ویدئو و فیلم آموزشی ارائه شده‌اند. آموزش آنلاین لرن اس سی اچ یکی از بهترین موسسات تولید فیلم‌های آموزشی است که همه پایه‌های تحصیلی از دوره اول دبستان یا پیش‌دانشگاهی و حتی دروس و مهارت‌های موردنیاز برای کنکور را به طور کامل پوشش می‌دهد.

شما می‌توانید فیلم‌های آموزش دروس ابتدایی را از سایت آموزش آنلاین لرن اس سی اچ تهیه کنید و بدون نگرانی از قطع و وصل شدن اینترنت، سرعت بارگذاری و… هر فیلم را چندین و چند بار مشاهده کرده و پا به پای فرزندتان مفاهیم را تماشا و بررسی کنید. به این ترتیب اگر خودتان یا فرزندتان هر بخش از توضیحات را متوجه نشدید، می‌توانید مجدد این فیلم‌های آموزشی را ببینید.

ارسال دیدگاه